InstituteFestivalProfessionals
EN/NL
Doneer
Loading...
MyIDFA
We Are Inside
Over IDFA
Archief
We Are Inside
IDFA 2024

We Are Inside

Nahnou fil dakhel
Farah Kassem
Libanon, Qatar, Denemarken
2024
180 min
Ned. Première
Best of Fests
Festival history

Als filmmaker Farah Kassem na ruim tien jaar terugkeert in Tripoli, Libanon, treft ze haar vader in zwakke gezondheid maar met ongebroken geest. De verweduwde Mustafa is een gevierd dichter, die zweert bij de klassieke Arabische poëzie.

Ook als vader is hij traditioneel: de charmante tachtiger zou zijn dochter het liefst getrouwd zien – en noteert dat zelfs in het voorwoord van een van zijn bundels. Farah, een halve eeuw jonger, gaat daar fel tegenin, met een koppigheid waarin ze haar vader naar de kroon steekt. Maar het zijn liefdevolle botsingen, waarbij ze soms hun lachen niet kunnen inhouden.

Farah lardeert haar gemoedelijke filmdebuut We Are Inside – dat zich grotendeels afspeelt in het ouderlijk huis – met dichterlijke elementen, van de meerduidige titel tot de symboliek van een broedende duif in het vensterraam. Ondertussen gaat Mustafa’s gezondheid zienderogen achteruit, wat wordt gespiegeld in de protestgolf die op de achtergrond oprijst om het oude regime te verdrijven. In een ultieme poging de generatiekloof te dichten, schrijft Farah zelf een gedicht, dat ze onverwachts voordraagt in Mustafa’s club van oude mannelijke dichters.

Credits
Regisseur
Productie
    Cynthia Choucair namens Road2Films
    Cynthia Choucair namens Road2Films
Co-productie
Cinematografie
Geluid
    Joelle Abou Chabke
    Joelle Abou Chabke
Sound Design
    Cedric Kayem
    Cedric Kayem
Muziek
    Jon Sensmeier
    Jon Sensmeier
Involved TV Channel
    Al Jazeera Documentary Website
    Al Jazeera Documentary Website
Screening copy
    Road2Films
    Road2Films

Video's

Images

0
1
2